Wyzwanie godne dobrego agenta

Niewierni ze sklepu taniaksiazka.pl to kolejna, równie pasjonująca i wciągająca opowieść o perypetiach tajnego agenta, Konrada Wolskiego. Z pewnością postać jest odbiciem samego autora, Vincenta V. Severskiego, który obecnie para się spisywaniem swoich wspomnień, których przez kilka dekad w polskim wywiadzie nazbierał sporo. Ze zrozumiałych przyczyn pisze pod pseudonimem, a jego historie są na tyle wiarygodne, że nie można ulec wrażeniu, że wszystkie wydarzyły się naprawdę.

Tym razem Wolski ma dość. Jedna z akcji, którą zakończył spektakularnym sukcesem na tyle go wykończyła, że pierwszy raz od dawna zamarzył o urlopie. Przestawiając się mentalnie na tryb odpoczynku, który bezsprzecznie mu się należy, natknie się na wydarzenie, które każe natychmiast wracać do czynnej służby. W stołecznym hotelu Marriott podsłucha rozmowę kilku mężczyzn, z której będzie jasno wynikała przerażająca konkluzja – losy ładu w Europie są zagrożone. Należy jak najszybciej działać, by zapobiec katastrofie.

Półprawdy i niedomówienia

Sprawa jest jasna – zebrani w Marriocie mężczyźni nie mają prawa (i nie powinni) zasiadać do takich rozmów prywatnie. A już z pewnością nie w takiej konfiguracji, z taką pewnością i butą. Wolski od jednej rozmowy przejdzie błyskawicznie w poszukiwania innych zamieszanych, co pozwoli mu w bardzo krótkim czasie stworzyć siatkę krętactw, o skali, której się nie spodziewał. Zdając sobie sprawę z tego, że plotki o skorumpowanych agentach mogą być prawdziwe, postanawia obwąchać temat sam. W krótkim czasie zacznie podróżować, odkrywając, że machlojki polityczne rozciągnęły swoje macki od Irlandii Północnej aż po Jemen.

To, czego Wolski się nie spodziewał, to fakt, że grupy operacyjne oraz siatki szpiegowskie z tych samych krajów, wiedzione brakiem zaufania, zaczynają rozpracowywać się wzajemnie, co będzie prowadziło do nieporozumień, a nawet niepotrzebnego rozlewu krwi. Dodatkowo, będąc na akcji, bohater będzie miał szansę naprawić nieudane zlecenie sprzed kilku miesięcy, które polegało na schwytaniu al Salama, prawdopodobnie najbardziej okrutnego łącznika Al-Kaidy. Tu, wyjątkowo, poprosi o pomoc, a swój los powierzy w rękach niezwykle utalentowanego hakera. Poza nim sytuacja się nie zmienia – nie można i nie powinno się nikomu ufać, niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem i nie można nie mieć przeświadczenia, że z zaskakującą częstotliwością coś lub ktoś wybucha w okolicy. Trzeba zrobić wszystko, by nie być następnym.

Książka zdjęcie Racool_studio - pl.freepik.com